Jídelníček a přihlášení

  Aktuální jídelníček      Přihlášení do systému objednávání stravy

Něco málo o jídelníčku.
Všechny školní jídelny se při vaření obědů musí řídit tzv. spotřebním košem a výživovými normami. Spotřební koš nám znázorní v %, zda je dostatečně pokryta výživová norma pro strávníky v daném měsíci(např. ryby, ovoce,zelenina, mléč.výrobky, luštěniny atd.).Tento propočet se provádí jedenkrát měsíčně, čtvrtletně atd. Přípustná je odchylka +/- 25%. Norma udává spotřebu potravin na výrobu jedné porce oběda.
Školní jídelna Štefánikova nabízí svým strávníkům denně výběr ze dvou druhů jídel. Ke každému hlavnímu jídlu je samozřejmě podávána polévka a nápoje, které se snažíme každý den obměňovat (mléko, koktejly, čaje ovocné, v teplejších dnech nabízíme studené vitamin. nápoje, ovocné šťávy atd). Jako doplněk oběda strávníci dostávají ovoce, mléč. výrobky, zákusky z naší cukrárny apod. Naše jídelna při vaření preferuje drůbeží maso, ryby, luštěniny, ovoce, zeleninu a mléčné výrobky. Víme, že luštěniny a ryby nejsou zrovna u strávníků oblíbené a proto se je snažíme vařit netradičními způsoby.

Školní jídelna poskytuje dietní stravování. Personál je proškolen registrovanou nutriční terapeutkou na bezpečnou přípravu diety s omezením lepku. Přihlášení žáků k odběru dietních obědů je možné pouze na základě doloženého lékařského potvrzení o indikaci diety.

Dietní strávníci nemají možnost výběru hlavního jídla. Upraveno bude vždy pouze jedno hlavní jídlo, dle rozhodnutí vedoucí školní jídelny.